Mistrovství ČR 2014

26.11.2013 08:34

 

VV ČKA na svém posledním zasedání potvrdil systém MČR jednotlivců. Hlavní novinkou je, že byly potvrzeny „semifinálové“ turnaje v kategoriích dospělých. To přinese nutnost součinnosti krajů, neboť tyto turnaje proběhnou o víkendu 1.-2. 3. 2014 a je potřeba do nich mít kvalifikované účastníky. Věřím a jsem přesvědčen, že v regionech jsou lidé flexibilní a hladce si s tím poradí. Pro zajištění míst konání zároveň vypisuji konkurs na pořadatelství nejen těchto turnajů, ale také finálových turnajů MČR. Podrobnosti dále v textu.

Semifinálové turnaje MČR

Turnaje se budou konat v kategoriích dospělých, jedná se tedy o muže, ženy, seniory a seniorky. Proběhnou vždy 4 turnaje v jednom termínu, a sice o víkendu 1.-2. 3. 2014. Turnaje budou mít u mužů a seniorů 48 účastníků, u žen a seniorek 24 účastnic. Do těchto turnajů se kvalifikují hráči z MJ krajů dle předem stanoveného klíče, který bude uveden v rozpisech MČR. Turnaje budou vždy pro hráče 3–4 sousedních krajů, přitom se přihlédne k velikosti členské základny. Rozdělení krajů bude zveřejněno v nejbližších dnech.

Pro zdárný průběh těchto turnajů je nutné, aby mistrovství krajů proběhla v takových termínech, aby byli účastníci semifinále známi cca do poloviny února. Nabízí se volný termín 1.-2. 2. 2014. Samozřejmě bude potřeba přizpůsobit termíny turnajů předcházejících stupňů. VV ČKA si je vědom, že to může někde způsobit komplikace, ale čas ještě je a konec prosince a zejména velmi vhodný volný termín 4.–5. 1. 2014 jsou k dispozici. Za případné potíže se jménem VV ČKA omlouvám. Nicméně VV ČKA věří, že tento mezistupeň může přinést oživení soutěží jednotlivců.

Soutěží mládeže a juniorů se tyto novinky netýkají, takže v těchto kategoriích jsou pro mistrovství regionů k dispozici všechny volné jarní termíny.

Finálové turnaje MČR

Finálové turnaje MČR proběhnou dle modelu známého z posledních let. Časy startů hráčů ve čtyřech hlavních kategoriích budou zřejmě stanoveny až na základě výsledků semifinálových turnajů. Toto bude ještě upřesněno v rozpisech příslušných soutěží.